Önceden konu saç kaynak olduğunda akla ilk gelen boncuk kaynak olurdu. Boncuk kaynak uygulama şekli dolayısıyla gerek konfor açısından gerekse görünmezlik açısından zayıf kalmakta. Uygulanma şekline değinecek olursak;

Boncuk Kaynak Nedir ?

boncuk-kaynak-sac
boncuk-kaynak-sac

Adından da anlaşılacağı üzere saçlarınıza uygulanırken her bir uç bir boncuk ile uygulanmaktadır. Bu sebeple de özellikle başın yan kısımlarının hem daha yumuşak deriye sahip oluşundan dolayı yattığınızda sert boncuklar batma yaparak konfor seviyenizi düşürecek hem de yine aynı şekilde yan taraflardaki saçların genelde seyrek oluşundan ve boncukların sert oluşunun yanı sıra aynı zamanda her bir tutamdan kalın olması görünme olasılığını da arttırmış olacak. Bununla beraber her bir tutamın da boncuğun arasından kayıp gitmemesi adına 1 gramlık saçtan hazırlandığını da unutmamak gerek.

Peki birçok boncuk kaynak kullanıcısı neden mikro kaynağı tercih etmeye başladı?

Mikro Kaynak Nedir ?

mikro-kaynak-sac

Mikro kaynak her bir tutam hazırlanırken orijinal keratin kullanılır ve herhangi bir boncuk benzeri parçaya ihtiyaç duyulmaz. Gerekli miktarda ısı uygulanarak saçlarınıza adapte edilir. 0.6 gramlık taneler halinde hazırlanır. Yani çok ince bir sistemdir. Kaynak saçlar dışında hiçbir ek parçaya ihtiyaç duyulmadığı ve çok ince tutamlar kullanıldığından dolayı görünme yani belli olma ihtimali en düşük sistemlerden biridir. Bu sebeple de zaten otomatik olarak konforunuzdan ödün vermemiş oluyorsunuz.

Kısa saça kaynak uygulaması yapacak olanlar da aynı zamanda mikro kaynak sistemini kesinlikle tercih edebilir. Çok kısa saçlarım var veya kaynaklarım asla belli olmasın diyorsanız nanofilament kaynak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim bu vermiş olduğum bilgilerimiz sadece kendi saç kaynak merkezimiz olan SACH saç kaynak merkezinde geçerlidir. Bu yazımızda diğer kaynak uygulaması yapan merkezler hakkında bir yorum veya fikir paylaşmıyoruz.

Tüm saç kaynak çeşitlerimizi kendi atölyemizde üretiyoruz ve saç kaynak uygulama uzmanlarımız tarafından da sizlere uygulanmaktadır. Bizi tercih ettiğinize çok sevineceksiniz. 🙂

SACH SAÇ KAYNAK MERKEZİ İSTANBUL

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.